Zeynep Kırker Medikal Estetik Polikliniği Telefon

PDO İPLERİ İLE CİLT GERME

PDO İpleri ile Cilt Germe PDO İpleri ile Terapi tüm dünyada; yüz, boyun ve vücutta sıklıkla uygulanan, son derece güvenli bir yöntemdir. Cildimizdeki “elastiklik ve dolgunluk” sağlayan maddeler ilerleyen yaşlarda ciltteki miktarları kendiliğinden azalır. Cildimizde gevşeme ve sarkmalar oluşur. PDO (Polydioxanone) ipleri ile terapi cildimize “elastiklik ve dolgunluk” sağlayan maddelerin yeniden üretilmesi için cildi uyarır. Ciltte gerçekleşen bu uyarımla birlikte, cilde elastiklik ve dolgunluk veren maddelerin üretimi sağlanır. Bu üretim yaklaşık 6 ay kadar devam eder.

Böylece sarkık ve kırışık olan cilt uygulama yapıldığı andan itibaren daha genç görünmeye başlar. Çünkü elastikiyeti ve dolgunluğu sağlayarak, sarkma ve kırışıklıklar giderilirken bunun için gereken tüm yenileme ihtiyaçlarını doğal yollarla yapar.

Cilt kendini doğal yollar ile kendi yeniler.

PDO ipleri vücudumuz tarafından tamamen yok edilebilen, güvenirliği onaylanmış iplerdir. PDO terapisi alan kişiler uygulamanın yapıldığı gün sosyal hayatlarına devam ederler.

PDO İpleri ile Terapi Nasıl Etki Eder?

Özel olarak tasarlanmış ve güvenirliği onaylı iğneler kullanılarak cilt altına hiç bir yan etkisi olmayan PDO ipleri yerleştirilir. PDO ipleri, cilt altında örümcek ağına benzer bir şekilde bağlantılar oluşturarak cildi sıkılaştırmaya başlar. PDO iplerinin erimesi sonucunda cilde elastiklik ve dolgunluk sağlayan maddelerin yeniden üretilmesi ile cilt beslenerek sıkılaşmanın uzun sürmesini sağlanır.

PDO İpleri ile Terapi Hangi Durumlarda Uygulanır?

Yüz, boyun ve vücutta yaş ile oluşan kırışıkların giderilmesinde, ciltteki gevşemelerin giderilmesinde, cilt dokusundaki sarkmalarda PDO ipleri ile terapi uygulanabilir. PDO ipleri ile terapi de yaş sınırı yoktur. Her yaş ve cilt tipinde güvenle uygulanabilir.

PDO İpleri Nasıl Uygulanır?

PDO İpleri ile terapi bir cilt germe ameliyatı DEĞİLDİR. Terapiyi aldıkları gün normal hayata devam edebilirler. Özel olarak tasarlanmış iğneler ile PDO ipleri cilt altına gönderilir. Bu işlem sırasında uygulanacak bölgeye lokal anestezi yapılır. Cildin ve yumuşak dokuların sarkma derecesi ve terapiye uygunluğu önemlidir. Seanslar uygulanacak bölgeye göre 20-30 dk. sürmektedir. İşlem sonrasında ciltte oluşacak kızarmaları önlemek için kremler ile desteklenir. Terapi alma konusunda en doğru kararı doktorunuz verecektir.

PDO İpleri ile Terapi Etkisi Ne Kadar Sürer?

PDO ipleri ile terapi en iyi cilt germe yöntemlerinden biridir. Terapiyi yaptırdığınızda cildinize bir müdahale yapıldığını anlamayacaklardır. PDO ipleri ile terapi tamamen doğaldır. PDO İpleri ile Terapi, 30 dakikalık uygulama ile hemen başlayan ve 2 yıla kadar devam eden etkili bir sonuç sunar. PDO ipleri vücutta 6-8 ayda yok olur. PDO İpleriyle Terapi etkisi 2 yıla kadar sürer.

PDO İpleri ile Terapi Maliyeti Ne Kadardır?

PDO ipleri ile terapinin maliyeti, cildinizdeki sarkıklık, kırışıklığın düzeyi, uygulanacak alanın genişliği gibi birçok etkenden etkilenir. Kullanılacak PDO iplerinin türü ve sayısı maliyeti etkilemektedir. Sizin nasıl bir terapiye ihtiyacınız olduğunu ve maliyetini en doğru belirleyecek kişi doktorunuzdur.

Daha detaylı bilgi için kliniğimizden randevu alabilirsiniz.

Zeynep Kırker Medikal Estetik Polikliniği
Yasal Uyarı
Sitemizde mevcut yazılar ve resimler, konular ön bilgilendirmeden ibarettir. Bu web sitesinde bulunan yazıların tümü sadece ön bilgilendirme amaçlıdır. Sitemizde, özel polikliniğimizde yapılan işlemlerle ile ilgili önbilgiler verilmekte ve yayınlanmaktadır. Sitemiz ön bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup sağlık hizmeti vermemektedir. Sitemiz bilgiler hiçbir şekilde hastalıkların tanı ve tedavilerinde kullanılmamalıdır. Site içeriğinin, tanı ve tedavi amacıyla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ve sonuçları ziyaretçiye aittir. Daha detaylı ve size özel bilgi almak için doktorumuzdan randevu almanız gerekmektedir. Site içeriği ile ilgili uygulamalardan doktorumuzdan randevu almadan ve doktorumuza muayene olmadan doğacak zararlar nedeniyle Dr. Zeynep KIRKER sorumlu tutulamaz. Sitemiz ziyaret eden kişiler ve uygulayıcılar bu yasal uyarıyı kabul etmiş sayılır.