Zeynep Kırker Medikal Estetik Polikliniği Telefon

CİLT ÇATLAKLARININ TEDAVİSİ

Cilt Çatlak

Cilt çatlakları cildin incelmesi, kollajen ve liflerin zarar görmesi sonucu oluşur. Deri yapısı esnekliğini bozan olaylar (gebelik, hızlı kilo alma vb.) sonucunda çatlaklar oluşabilir. Ayrıca kullanılan bazı ilaçların yan etkisi olarak ciltte çatlaklar meydana gelir. Bu çatlaklar kalça, diz arkalar, karın ve göğüs gibi bölgelerde olabilir.

Cilt çatlaklarında lazerler, dermoroller, mezoterapi, PRP vb. tedavi yöntemleri uygulanabilir. Çatlağın yapısına ve cilde bağlı olarak kombine de kullanılabilir.

Cilt çatlağı tedavisinde Fraksiyonel Lazer en etkili yöntemlerdendir. Fraksiyonel Lazerin ısı etkisi kolajenleri sıkılaştırır ve cilt iyileşmeye başlar. Fraksiyonel lazer ile cilt derisi soyularata tedavi edilebilir. Bu yöntemlerin hepsi çatlağın ve cildin yapısına bağlı olarak kombine de kullanılabilir.

Seanslar çatlakların ve cildin yapısına bağlı olarak 3-4 seans yapılabilir. Seans süresi çatlaklara bağlı olarak 30-60 dakika sürer. Seans aralıkları cildin kendini onarmasına bağlı olarak 20-30 gün olabilir. Tedavi aralıklarında doktorunuzun önerdiği cilt iyileştirme kremleri, vitaminler kullanılabilir.

Cilt Çatlağının yapısına bağlı olarak iyileşmeyi arttırmak için mezoterapi, dermoroller, PRP ve diğer lazer türleri de kombine kullanılabilir.

Çatlak yani strialar tedavisi en zor olan tedavilerdendir. Tamamen yok etmek mümkün değildir. Göze batması, dikkat çekmez hale getirmek hedeflenir.

Tedavide Long Puls DYE Lazer, Fraxionel Lazer, Ulthera, Mezoterapi, PRP, Peelingler kombine edilerek kullanılır.

Kırmızı renkli strialar çok hızlı cevap verir. Neredeyse tek seansta düzelir. Ancak sedef rengine dönenleri, yatay çatlakları tedavi etmek 3 seansı bulabilir.Zeynep Kırker Medikal Estetik Polikliniği
Yasal Uyarı
Sitemizde mevcut yazılar ve resimler, konular ön bilgilendirmeden ibarettir. Bu web sitesinde bulunan yazıların tümü sadece ön bilgilendirme amaçlıdır. Sitemizde, özel polikliniğimizde yapılan işlemlerle ile ilgili önbilgiler verilmekte ve yayınlanmaktadır. Sitemiz ön bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup sağlık hizmeti vermemektedir. Sitemiz bilgiler hiçbir şekilde hastalıkların tanı ve tedavilerinde kullanılmamalıdır. Site içeriğinin, tanı ve tedavi amacıyla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ve sonuçları ziyaretçiye aittir. Daha detaylı ve size özel bilgi almak için doktorumuzdan randevu almanız gerekmektedir. Site içeriği ile ilgili uygulamalardan doktorumuzdan randevu almadan ve doktorumuza muayene olmadan doğacak zararlar nedeniyle Dr. Zeynep KIRKER sorumlu tutulamaz. Sitemiz ziyaret eden kişiler ve uygulayıcılar bu yasal uyarıyı kabul etmiş sayılır.