Zeynep Kırker Medikal Estetik Polikliniği Telefon

SAÇ MEZOTERAPİSİ

AĞRISIZ SAÇ MEZOTERAPİSİ

Mezoterapi kelimesi latince kökenli olup orta deri tedavisi anlamı taşır. Ağız yolu yada adele içine uygulanan ilaçlar hedef dokuya gidene kadar kısmen etkilerini kaybeder veya değişime uğrarlar ve yan etkilere sebep olurlar. Mezoterapi de uygulanan mikro enjeksiyonlar yan etkilerin oluşmasını engeller ve hedef dokuda tam etki yaratır.

Saç Mezoterapisi

Saç ve saçlı deri için gerekli olan vitamin, mineral, oligo elementler ve ilaçların bilgisayar kontrollü bir mezoterapi cihazı veya enjektörle ince iğneler yardımı ile saç derisinin dermis tabakası içine uygulanması işlemidir. Saç mezoterapisi saç dökülmesini engelleyen, saçları canlandıran en etkin ve güvenilir tedavilerden biri olarak bilinir.

Saç Mezoterapisi Nasıl Yapılır?

Hızlı saç dökülmesi olan kişilerde önce haftada bir, dökülme azaldıktan sonra 15 günde bir 8-10 seans yapılır. Seanslar 30-60 dakika sürer ve genellikle hastalar tarafından ağrısız bir işlem  olarak algılanır. İşlem sırası saçlı derinin ihtiyaç duyduğu vitaminler, mineraller, saç hücrelerini canlandıran ilaçlar aynı anda verilir. Saçtaki mevcut kılların anajen fazındaki kıllar olumlu etkilenir. Amaç yeni oluşacak kıl foliküllerini etkilemektir. Olumlu etki 4-6 hafta sonra görülmeye başlanır.

Mezoterapi ne kadar erken başlarsa başarı o kadar iyidir. Mezoterapi sonrası saç ve saçlı derinin sağlıklı kalması için ek olarak şampuanlar ve tonik etkili maddeler kullanılabilir.

Kliniğimizde önemli markaların kokteyl mezoterapi ürünleri kullanılmaktadır. PRP ile kombine tedavi uygulamaktayız.

Ağrısız Saç Mezoterapisi

Ağrı eşiği çok düşük kişilerde uyguluyoruz. Saçın ve saç derisinin ihtiyaç duyduğu vitamin, mineral ve oligo elementler 0.5 mm lik roller yardımı ile verilir.

Kliniğimizde önemli markaların kokteyl mezoterapi ürünleri kullanılmaktadır. PRP ile kombine tedavi uygulamaktayız.

Zeynep Kırker Medikal Estetik Polikliniği
Yasal Uyarı
Sitemizde mevcut yazılar ve resimler, konular ön bilgilendirmeden ibarettir. Bu web sitesinde bulunan yazıların tümü sadece ön bilgilendirme amaçlıdır. Sitemizde, özel polikliniğimizde yapılan işlemlerle ile ilgili önbilgiler verilmekte ve yayınlanmaktadır. Sitemiz ön bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup sağlık hizmeti vermemektedir. Sitemiz bilgiler hiçbir şekilde hastalıkların tanı ve tedavilerinde kullanılmamalıdır. Site içeriğinin, tanı ve tedavi amacıyla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ve sonuçları ziyaretçiye aittir. Daha detaylı ve size özel bilgi almak için doktorumuzdan randevu almanız gerekmektedir. Site içeriği ile ilgili uygulamalardan doktorumuzdan randevu almadan ve doktorumuza muayene olmadan doğacak zararlar nedeniyle Dr. Zeynep KIRKER sorumlu tutulamaz. Sitemiz ziyaret eden kişiler ve uygulayıcılar bu yasal uyarıyı kabul etmiş sayılır.