Zeynep Kırker Medikal Estetik Polikliniği Telefon

TIRNAK MANTARI (ONICOMICOSIS) TEDAVİSİ

TIRNAK MANTARI TEDAVİSİ

Lazer Tedavisi Ne Kadar Etkilidir?

Dünyada 750 milyondan fazla insanın tırnak mantarı vardır. Lazer ile tırnak mantarı tedavisi Amerika'da 2008'den beri güvenle kullanılmaktadır.

Mantar tek tırnakta olsa bile tüm parmaklar için bu tedavinin yapılması gerekir. Diğer tırnaklara sıçramış olacağı veya sıçrayabileceği düşünülmelidir.

Onicomicosis olarak bilinen  tırnak maktarı tırnağın rengini bozar, kalınlaştırır, şeklini bozar ve koku oluşturur. Tırnak görüntüsü bozulur, batıklar oluşur.

  • Ağrısızdır
  • Yaş ve cinsiyet farketmez
  • Günlük hayatı etkilemez
  • 24 saat sonra oje kullanılabilir
  • Yan etkisi yoktur

Ayak tırnağı mantarı tedavisinde halihazırda tırnak solüsyonları ve uzun süreli kullanımı gerektiren tabletler kullanılmaktadır. Bu tedavilerin bazı yan etkileri ve hasta uyumunun yüksek olmaması nedeniyle başarı oranları da düşmektedir. Tek bir uygulama ile mantarı ortadan kaldırmada %88 başarı oranına ulaşmaktadır. Çok kalınlaşmış, ilerlemiş vakalarda 1-3 seans yapılabilir. Tedaviden sonra tırnak mantardan temizlenmekte ve 6-9 ay içersinde sağlıklı bir biçinde uzamaktadır. Ağızdan kullanılan mantar ilaçlarına gerek yoktur ve bildirilmiş herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır.

 

Zeynep Kırker Medikal Estetik Polikliniği
Yasal Uyarı
Sitemizde mevcut yazılar ve resimler, konular ön bilgilendirmeden ibarettir. Bu web sitesinde bulunan yazıların tümü sadece ön bilgilendirme amaçlıdır. Sitemizde, özel polikliniğimizde yapılan işlemlerle ile ilgili önbilgiler verilmekte ve yayınlanmaktadır. Sitemiz ön bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup sağlık hizmeti vermemektedir. Sitemiz bilgiler hiçbir şekilde hastalıkların tanı ve tedavilerinde kullanılmamalıdır. Site içeriğinin, tanı ve tedavi amacıyla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ve sonuçları ziyaretçiye aittir. Daha detaylı ve size özel bilgi almak için doktorumuzdan randevu almanız gerekmektedir. Site içeriği ile ilgili uygulamalardan doktorumuzdan randevu almadan ve doktorumuza muayene olmadan doğacak zararlar nedeniyle Dr. Zeynep KIRKER sorumlu tutulamaz. Sitemiz ziyaret eden kişiler ve uygulayıcılar bu yasal uyarıyı kabul etmiş sayılır.