Zeynep Kırker Medikal Estetik Polikliniği Telefon

KARBON PEELİNG

Karbon Peeling

Lazer teknolojisindeki baş döndürücü gelişme son yıllarda lazerin medikal estetikte kullanımını gittikçe arttırmaktadır. Q-Switch Nd-Yag lazer ile yapılan karbon peeling uygulamaları ile ciltteki pek çok iz, güneş lekeleri, akne izleri iyileştirilebilmektedir.

Karbon Peeling Nasıl Yapılır?

İşlem cilde özel olarak hazırlanmış karbon kremin bir tabaka halinde sürülmesi ile başlar. Yaklaşık 10 dakika beklenir daha sonra Nd Yag Lazer ile karbon partikülleri cilt gözeneklerinin içine gönderilir.

Sonraki aşamada cihazın başka bir modu yardımı ile bu moleküller milisaniyeler içinde patlatılır. Bu işlem yaklaşık 20 dakika sürer.

İşlem Sonucunda Ciltte Neler Oluşur?

  1. Sürülen karbon krem lazer enerjisini cilt yüzeyinde yoğunlaştırır. Enerji artımı kolejen yapıların uyarılmasını sağlar.
  2. Cilde geniş gözenekler hızla kapanır.
  3. Cilt yüzeyinde peeling etkisi yaparak cildin yenilenmesini ve ışıldamasını sağlar.

Karbon Peeling Kaç Seansta Yapılmalıdır?

Uygulama 1-2 hafta ara ile 5-10 seans uygulanmalıdır. İlk 2 uygulama sonrası etkiler ortaya çıkmaya başlar.

Karbon Peeling Ne Zaman Yapılır?

Karbon Peeling yılın herhangi bir zamanında her yaş ve her cilt yapısındaki kişilere cinsiyet ayrımı yapılmaksızın uygulanabilir. Cilt üzerine yapılan tüm medikal estetik işlemler sonrası uygulanabilen oldukça güvenilir bir yöntemdir. Sadece ciltte bulunan benler ve kötü huylu olma olasılığı olan lezyonlara uygulanmaz.

Karbon Peeling Kimlere Yapılır?

 Karbon Peeling her yaşta her cilt renginde güvenle uygulanabilen başarılı bir uygulamadır. Uygulama esnasında ve sonrasında hasta ağrı duymaz, genel yada lokal anestezi gerekmez. Tüm lazer tedavilerinde olduğu gibi cilt işlem sonrasında güneş ışınlarından özel koruyucular ile korunmalıdır.

Karbon Peeling Uygulaması Ne Kadar Sürer?

Q-Switched Nd YAG Lazerle yapılan karbon peeling uygulamaları ihtiyaca göre 1-2 hafta ara ile 5-10 seans sürer. Cilt sıkılaştırma ve kırışıklıkların düzelmesi ilk seanslarda görülmeye başlar. Akne ve skarlarda iyileşme biraz daha uzun sürer.

10 seans sonunda başlayan ciltteki canlanma ve sıkılaşma yaklaşık 1.5-2 yıl sürmektedir.

Q-Switched Nd YAG Lazerle Ne Kadar Güvenlidir?

Q-Switched Nd YAG lazer cihazımız FDA onaylıdır. Özellikle yüz olmak koşulu ile vücudun pekçok bölgesinde başka amaçlar içinde kullanılmaktadır. Karbon Peeling yılın herhangi bir zamanında tüm cilt yapılarında güvenle uygulanabilmektedir. Yanık, kızarma ve kabuklanma olmadığı için günlük hayatı olumsuz etkilemez.

Q-Switched Nd YAG lazer nano saniyeler içinde çok güçlü atışlar yaptığı için ve sadece dermiste etkili olduğu için hasta konforu üst düzeydedir.

Karbon Peeling işlemleri yüze yapılan her türlü işlem sonrası da uygulanabilir.

Zeynep Kırker Medikal Estetik Polikliniği
Yasal Uyarı
Sitemizde mevcut yazılar ve resimler, konular ön bilgilendirmeden ibarettir. Bu web sitesinde bulunan yazıların tümü sadece ön bilgilendirme amaçlıdır. Sitemizde, özel polikliniğimizde yapılan işlemlerle ile ilgili önbilgiler verilmekte ve yayınlanmaktadır. Sitemiz ön bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup sağlık hizmeti vermemektedir. Sitemiz bilgiler hiçbir şekilde hastalıkların tanı ve tedavilerinde kullanılmamalıdır. Site içeriğinin, tanı ve tedavi amacıyla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ve sonuçları ziyaretçiye aittir. Daha detaylı ve size özel bilgi almak için doktorumuzdan randevu almanız gerekmektedir. Site içeriği ile ilgili uygulamalardan doktorumuzdan randevu almadan ve doktorumuza muayene olmadan doğacak zararlar nedeniyle Dr. Zeynep KIRKER sorumlu tutulamaz. Sitemiz ziyaret eden kişiler ve uygulayıcılar bu yasal uyarıyı kabul etmiş sayılır.