Zeynep Kırker Medikal Estetik Polikliniği Telefon

GÖZ ALTI MORLUKLARI TEDAVİLERİ VE GÖZ KAPAKLARI TEDAVİLERİ

Light Eyes Ultra
Göz Altı Morluğu Nedir?

 Göz altı morluğu göz altı derisinin yüz ten renginden koyu olarak görünmesidir. Göz Altı derisindeki pigmentlerin (renk hücrelerinin)  artması, renk hücrelerinin çeşitli nedenlerden dolayı renk yapımını arttırması, göz çevresindeki derinin ince oluşu  Göz Altı Morluğuna sebep olabilir.

Yaşlanma ile birlikte bütün ciltte olduğu gibi göz altı derisinde yıpranma, sarkma ve torbaların oluşması Göz Altı Morluğu şikayeti oluşturur. Bu sorun her yaşta ve oldukça sık görünen bir şikayettir. Özellikle kadınların kozmetik kullanmaları bu problemin artmasına sebep olur.

Göz Altı Morluklarının En Sık Görülen Nedenleri Nelerdir?

Deride renk artışı, göz kası üzerindeki derinin inceliği, sarkmış deri ve gözyaşı oluğunun belirginleşmesidir.

 Göz Altı derisinde pigmentlerin (renk hücrelerinin) artması problemi belirginleştirir.  Genetik ve çevresel faktörler (Güneş, UV Işıkları), ajerji pigmentlerin (renk hücrelerinin) artmasını sağlayabilirler. Göz Altı Morluklarının tedavilerinde Q-Switch ND-YAG, Fraksiyonel lazerler kullanılabilir.

Ayrıca göz çevresindeki derinin çok ince olması nedenlerindendir. Göz Altı derisinin ince olması ve yağsız olması göz altındaki damarların görünmelerine sebep olabilir. Damarların rengi daha belirginleşerek göz altında mor rengin görünmesini sağlar. Göze yakın bölgelerin rengi daha koyu olarak görünür.

Yaşlanma ile ciltteki elastiklik kaybolduğundan göz altı derisinde Göz Altı Morluğuna sebep olur. Yaşlanma hücrelerin kendilerini yenilemesinde yavaşlamaya ve ayrıca çevresel faktörlerde (güneş, soğuk vb.) bunun artmasına neden olur. Sonuçta göz torbalarının oluşması şikayeti arttır.

Çevresel faktörler ve çalışma hayatı vücudu yorduğundan Göz Altı Hücrelerinin yenilemesini yavaşlatır. Düzensiz uykular Göz Altı Morluklarına neden olabilir.

Göz Altı Morlukları Nasıl Tedavi Edilir?

Göz Altı Morluğunun birden çok sebepleri olduğu için öncelikle göz altı hücrelerinin daha iyi beslenmesini sağlamalıyız.

 • Uyku düzeninizi ihtiyacınıza göre düzenli şekilde sürdürmek
 • Vücudunuzun mineral, vitamin vb. ihtayaçları dengeli ve düzenli beslenmek,
 • UV ışıklardan (Güneş) ve  bol ışıklı ortamlardan korunmak,
 • Gözü yoran işlerde kısa kısa molalar vermek, (kitap okumak, bilgisayar, televizyon)
 • C Vitamini, Antioksidan, K vitamini kullanmak,
 • Göz altı kremleri kullanmak,
Göz Altı Morluğu Tedavisinde Uygulanan Yöntemler Nelerdir?

Göz Altı Morluklarının nedenlerine bağlı olarak tedavi yöntemi önerilmektedir. Sebeplere bağlı olarak doktormuzun önerdiği tek veya kombine tedaviler uygulanabilir. Şikayetiniz için hangi tedavinin uygulanacağını doktorumuzda randevu alarak öğrenebilirsiniz.

 • Lazer Tedaviler: Q-Switched Nd-Yag Lazer, Fraksiyonel Lazer ile göz altı damarlarının ve pigmentlerin (renk hücrelerinin) azaltılması mümkündür. Ayrıca lazerler derinin kolajen yapısını güçlendirir.
 • Kimyasal Peeling: Cilt yenileme etkisi yarattığından pigmentlerini (renk hücrelerini)  düzenleyici bir etkisi vardır.
 • Göz Altı Kremleri: Özel olarak göz altı için hazırlanmış vitamin, mineral, antioksidan, damarları ve renk hücrelerini düzenleyici kremler kullanılabilir.
 • Dolgu Tedavisi: Göz altı derisinin ince ve yağsız olması sonucunda oluşan göz altı morluklarında uygulanabilir.
 • Cerrahi Tedavi: Göz altı torbalarının şişmesi ve sarkması sonucunda oluşan göz altı morluklarında cerrahi tedaviler uygulanabilir.


LİGHT EYES ULTRA
Light Eyes Ultra (Göz Altı Mezoterapi) Nedir?

Yaşam biçimi ve geçen zamanla birlikte ciltte ve özellikle göz çevresinde bazı değişiklikler olur; ciltte kuruluk artar, kaslar zayıflar, elastikiyet kaybıyla birlikte göz kapakları düşer ve ince kırışıklıklar oluşur. Yaşlanmayla birlikte, alt göz kapakları da gevşemeye ve torbalanmaya başlar. Yağ ve sıvıların birikmesiyle, göz kapağı torbalarına dönüşürler, yerçekimi etkisiyle elmacık kemiği üzerine yayılırlar.

Light Eyes Ultra genetik faktörler, stres dolaşım bozukluğu ve gözlenen diğer nedenlerden dolayı göz çevresinde oluşan mor halkalara, göz kapağında oluşan ödeme, çizgi şeklindeki ince kırışıklıklara ve göz altı torbalarına yönelik uygulanan bir yöntemdir.

Light Eyes Ultra Uygulaması Nasıl Etki Sağlar?

• Mikro kan dolaşımında artış,

• Göz çevresinde elastikiyet,

• Göz çevresi kırışıklıklarda düzelme,

• Göz çevresinde drenaj sağlar,

Light Eyes Ultra nasıl fayda sağlar?

Göz altı torbaları, göz kapağındaki ödem, ince kırışıklıklar ve morluklar gibi sorunlarınızın azaltılmasında uygulanabilecek bir yöntemdir.

Light Eyes Ultra Nasıl Uygulanır?

İçeriğinde hekzapeptid, askorbik asit, meyve asitleri, salatalık, papatya, çobanpüskülü, biberiye ve yaban mersini içeren ürünün doktor kontrolünde saç teli kalınlığındaki iğnelerde göz çevresine verilmesi şeklinde gerçekleştirilen bir yöntemdir.

Light Eyes Ultra uygulaması erkeklerde etkili bir yöntem midir?

Light Eyes Ultra yalnızca kadınlarda değil, erkeklerde de uygulanılmakta ve ilk seanstan itibaren etki görülmektedir.

Light Eyes Ultra Uygulama Süresi Ne Kadardır?

4 hafta boyunca haftada 1 kez uygulanır. Ve dahası ilk seanstan itibaren uygulamanın etkisi görülmeye başlanır.


Light Eyes Ultra
GÖZ ALTI IŞIK DOLGUSU TEOSYAL REDENSITY II

Türkiye temsilcisi SELTEK olan İsviçre Teoxane Laboratuvarları tarafından 2 yıllık Ar-Ge çalışması sonucu geliştirilen “Redensity 2 – Göz Altı Işık Dolgusu” artık Türkiye’de…

“ Redensity 2 ” göz altı ışık dolgusu ile göz altı torbalanmaları, şişlik ve morluk problemleri tarihe karışıyor. Teosyal Redensity II, göz çevresi sorunlarının çözümüne tek seferde yardımcı olan ilk ve tek dolgu ürünü olma özelliğine sahip.

Türkiye’de SELTEK tarafından temsil edilen TEOXANE Laboratuvarları, “Redensity II Göz altı Işık Dolgusu” ile bir ilke daha imzasını attı. Hyalüranik asit içerikli dolgu alanında uzmanlaşan TEOXANE Laboratuvarı’nın üst düzey bilim adamları tarafından iki yıl süren Ar-Ge çalışmasıyla geliştirilen “Redensity II”, göz altı morluk ve torbalanma problemlerinin giderilmesine ve cildin uzun süreli yeniden yapılandırılmasına yardımcı olmaktadır.

 • Güvenilir, uzun süreli hyalüronik asit
 • Higroskopik gücü az olup minimal ödem riski. Tyndall etkisi gözlenmemiştir.
 • Uygun vizkoelastik profil
 • Özel mekanik yapılan  doku üzerinde minimal baskı
 • Dar alanlara kolay enjksiyon
 • Optimal yayılma ve kontrollü konumlandırma
 • Doğal, ödemsiz iyileşmeler
 • Patentli çapraz bağlı süreci (BDDE ile) ve 15 mg/g konsantrasyon seviyesi arasında ince bir denge
 • Bu alana özel geliştirilmiş  optimal bir çağraz bağlı konsantrasyon seviyesi : 15 mg/g
 • Yarı-retikülasyon: Redensity II enjekte edildiğinde şişkinlik yapmaz.
 • Çok düşük ödem riski, Tyndall etkisi yok ve  az miktarlarla enjeksiyon rahatlığı  < 0,5ml her bir göz altı halkası için
 • Doğal, homojen, uzun süreli.
Işık Dolgusu Işık Dolgusu Broşürü   Işık Dolgusu Işık Dolgusu Broşürü 2  


Zeynep Kırker Medikal Estetik Polikliniği
Yasal Uyarı
Sitemizde mevcut yazılar ve resimler, konular ön bilgilendirmeden ibarettir. Bu web sitesinde bulunan yazıların tümü sadece ön bilgilendirme amaçlıdır. Sitemizde, özel polikliniğimizde yapılan işlemlerle ile ilgili önbilgiler verilmekte ve yayınlanmaktadır. Sitemiz ön bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup sağlık hizmeti vermemektedir. Sitemiz bilgiler hiçbir şekilde hastalıkların tanı ve tedavilerinde kullanılmamalıdır. Site içeriğinin, tanı ve tedavi amacıyla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ve sonuçları ziyaretçiye aittir. Daha detaylı ve size özel bilgi almak için doktorumuzdan randevu almanız gerekmektedir. Site içeriği ile ilgili uygulamalardan doktorumuzdan randevu almadan ve doktorumuza muayene olmadan doğacak zararlar nedeniyle Dr. Zeynep KIRKER sorumlu tutulamaz. Sitemiz ziyaret eden kişiler ve uygulayıcılar bu yasal uyarıyı kabul etmiş sayılır.